Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
Moodle
Log in to view the registration key for Moodle.

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Tue 2.5.2017
17:00 - 19:30
Wed 3.5.2017
14:15 - 15:45
Wed 10.5.2017
14:15 - 15:45
Wed 17.5.2017
14:15 - 15:45
Wed 24.5.2017
14:15 - 15:45
Wed 31.5.2017
14:15 - 15:45
Wed 7.6.2017
14:15 - 15:45
Wed 14.6.2017
14:15 - 15:45
Wed 21.6.2017
14:15 - 15:45
Tue 27.6.2017
14:15 - 17:45

Registration and fee

75 euroa Lisätietoja.

Avoimen yliopiston kesäopetus on maksutonta ilmoittautumishetkellä läsnä oleville Helsingin yliopiston perustutkinto-opiskelijoille. Maksuttomuus ei koske mahdollista materiaalimaksua.

Ilmoittautuminen alkaa 45 vuorokautta ennen opintojakson alkua. Tarkka ilmoittautumisaika näkyy Ilmoittaudu painikkeesta.

Miten opiskelemaan?

Description

Kurssilaisilta ei edellytetä tietojenkäsittelytieteen muiden kurssien aiempaa suorittamista, mutta alan englanninkielistä tekstiä on syytä osata lukea.

Aloitusluento 2 t + ryhmäopinnot 20 t + kotitehtävät, jotka enimmäkseen tehdään opintopiireissä. Viimeiset tehtävät palautetaan kurssin Moodle-verkkosivuilla 6.8.2017 mennessä.

Verkkomateriaali

Arviointiasteikko 0-5

Aloitusluento: ti 2.5.17 klo 17.00-19.30
Harjoitukset ryhmä 1: ke 3.5.-21.6.2017 klo 14.15-15.45 sekä ti 27.6.2017 klo 14.15-17.45

Opetuspaikka: Kumpulan kampus

Varaamme oikeuden muutoksiin opinto-ohjelmassa.

Opiskelun käytännönohjeita

Katso yhteystiedot oppiainesivulta.

Opintojakso on osa Tietojenkäsittelytieteen perusopinnot (25 op) -opintokokonaisuutta.