Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
12.2.2019 at 09:00 - 11.3.2019 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Mon 11.3.2019
09:15 - 11:45
Wed 13.3.2019
09:15 - 11:45
Mon 18.3.2019
09:15 - 11:45
Wed 20.3.2019
09:15 - 11:45
Mon 25.3.2019
09:15 - 11:45
Wed 27.3.2019
09:15 - 11:45
Mon 1.4.2019
09:15 - 11:45
Wed 3.4.2019
09:15 - 11:45
Mon 8.4.2019
09:15 - 11:45
Wed 10.4.2019
09:15 - 11:45
Mon 15.4.2019
09:15 - 11:45
Wed 17.4.2019
09:15 - 11:45
Mon 29.4.2019
09:15 - 11:45

Description

Tavoitteena on sekä suullisen että kirjallisen kielitaidon kehittäminen keskitasolla. Opiskelijat saavuttavat unkarin kielestä suullisen ja kirjallisen kielitaitotason A2.2.

Opinjaksossa jatketaan kielioppiin perehtymistä käytännön sanastoon pohjautuvien lukutekstien, kirjoitus-, käännös- ja keskusteluharjoitusten avulla. Harjoituksissa kiinnitetään huomiota myös kulttuurisidonnaisiin seikkoihin. Opiskelijat tutustuvat suomen ja unkarin kielten samankaltaisuuksiin ja eroihin.

Magdolna Kovács (sl 2018), Ildikó Vecsernyés (kl 2019)