Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Thu 7.9.2017
14:15 - 16:00
Mon 11.9.2017
12:15 - 14:00
Thu 14.9.2017
14:15 - 16:00
Mon 18.9.2017
12:15 - 14:00
Thu 21.9.2017
14:15 - 16:00
Mon 25.9.2017
12:15 - 14:00
Thu 28.9.2017
14:15 - 16:00
Mon 2.10.2017
12:15 - 14:00
Thu 5.10.2017
14:15 - 16:00
Mon 9.10.2017
12:15 - 14:00
Thu 12.10.2017
14:15 - 16:00
Mon 16.10.2017
12:15 - 14:00
Thu 19.10.2017
14:15 - 16:00

Other teaching

12.09. - 17.10.2017 Tue 12.00-14.00
Teaching language: Finnish
15.09. - 20.10.2017 Fri 12.00-14.00
Teaching language: Finnish
13.09. - 18.10.2017 Wed 12.15-14.00
Teaching language: Finnish
11.09. - 16.10.2017 Mon 14.15-16.00
Teaching language: Finnish
14.09. - 19.10.2017 Thu 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
13.09. - 18.10.2017 Wed 14.15-16.00
Teaching language: Finnish
13.09. - 18.10.2017 Wed 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
12.09. - 17.10.2017 Tue 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
Teaching language: Finnish

Material

Åsa Hirvosen laatima luentomateriaali

Conduct of the course

Koe keskiviikkona 25.10 kello 12-15 auditorioissa

Description

Matemaattisten tieteiden kandiohjelma vastaa opintojaksosta

Ei vaatimuksia

Propositiologiikan peruskäsitteet ja niiden käytön

Toisen vuoden syksy

Syyslukukausi

Kurssilla käydään läpi propositiologiikan perusteet

Netistä löytyvät luentomuistiinpanot riittävät

Laskuharjoitusten tekemisen tärkeyttä korostetaan

Koe ja aktiivisuus laskuharjoituksissa

Luennot ja laskuharjoitukset. Suoritetaan kokeella ja laskuharjoituksista saa lisäpisteitä.