Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
14.8.2017 at 09:00 - 20.10.2017 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Tue 12.9.2017
12:00 - 14:00
Tue 19.9.2017
12:00 - 14:00
Tue 26.9.2017
12:00 - 14:00
Tue 3.10.2017
12:00 - 14:00
Tue 10.10.2017
12:00 - 14:00
Tue 17.10.2017
12:00 - 14:00

Other teaching

12.09. - 17.10.2017 Tue 12.00-14.00
Teaching language: Finnish
15.09. - 20.10.2017 Fri 12.00-14.00
Teaching language: Finnish
13.09. - 18.10.2017 Wed 12.15-14.00
Teaching language: Finnish
11.09. - 16.10.2017 Mon 14.15-16.00
Teaching language: Finnish
14.09. - 19.10.2017 Thu 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
13.09. - 18.10.2017 Wed 14.15-16.00
Teaching language: Finnish
13.09. - 18.10.2017 Wed 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
12.09. - 17.10.2017 Tue 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
Teaching language: Finnish

Description

Matemaattisten tieteiden kandiohjelma vastaa opintojaksosta

Ei vaatimuksia

Propositiologiikan peruskäsitteet ja niiden käytön

Toisen vuoden syksy

Syyslukukausi

Kurssilla käydään läpi propositiologiikan perusteet

Netistä löytyvät luentomuistiinpanot riittävät

Laskuharjoitusten tekemisen tärkeyttä korostetaan

Koe ja aktiivisuus laskuharjoituksissa

Luennot ja laskuharjoitukset. Suoritetaan kokeella ja laskuharjoituksista saa lisäpisteitä.