Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

OLETHAN MUISTANUT ILMOITTAUTUA TENTTIIN!

Enrol

Messages

Tapani Hyttinen

Published, 2.10.2018 at 12:38

Koe 24.10 klo 12.00-14.30, A111,B123 ja CK112

Tapani Hyttinen

Published, 24.9.2018 at 16:57

Harjoitusten 2 tehtävässä 2 virhe, katso kohta ilmestyvät malliratkaisut.

Tapani Hyttinen

Published, 17.9.2018 at 17:01

Harjoitusten 3 tehtävässä 5 (d) korjattu painovirhe.

Tapani Hyttinen

Published, 10.9.2018 at 10:55

Tällä kurssilla laskuharjoituksia ei palauteta vaan mennään laskuharjoituksiin ja merkitään listaan mitkä tehtävät
on tehty.

Tapani Hyttinen

Published, 10.9.2018 at 10:05

Laskuharjoituksista saa lisäpisteitä seuraavasti: 30%=1 piste, 50%=2 pistettä ja 70%=3 pistettä.

Tapani Hyttinen

Published, 30.8.2018 at 13:32

Ensimmäiset harjoitukset ovat 10.9 alkavalla viikolla.

Tapani Hyttinen

Published, 6.9.2018 at 10:36

Laskuharjoitusten pitäjät: Tapani Hyttinen: ryhmä 4, Joni Puljujärvi: 2 ja 6, Tapio Saarinen: 3 ja 7, Auli Salmi: 1 ja 5.

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Thu 6.9.2018
14:15 - 16:00
Mon 10.9.2018
12:15 - 14:00
Thu 13.9.2018
14:15 - 16:00
Mon 17.9.2018
12:15 - 14:00
Thu 20.9.2018
14:15 - 16:00
Mon 24.9.2018
12:15 - 14:00
Thu 27.9.2018
14:15 - 16:00
Mon 1.10.2018
12:15 - 14:00
Thu 4.10.2018
14:15 - 16:00
Mon 8.10.2018
12:15 - 14:00
Thu 11.10.2018
14:15 - 16:00
Mon 15.10.2018
12:15 - 14:00
Thu 18.10.2018
14:15 - 16:00

Other teaching

11.09. - 16.10.2018 Tue 12.00-14.00
Teaching language: Finnish
14.09. - 19.10.2018 Fri 12.00-14.00
Teaching language: Finnish
12.09. - 17.10.2018 Wed 12.15-14.00
Teaching language: Finnish
10.09. - 15.10.2018 Mon 14.15-16.00
Teaching language: Finnish
13.09. - 18.10.2018 Thu 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
12.09. - 17.10.2018 Wed 14.15-16.00
Teaching language: Finnish
12.09. - 17.10.2018 Wed 10.15-12.00
Teaching language: Finnish

Material

Tasks

Harjoitus 1

Harjoitus 2

Harjoitus 3

Vihjeitä harjoituksiin 1

Harjoitus 4

Vihjeitä harjoituksiin 2

Harjoitus 5

Vihjeitä harjoituksiin 3

Harjoitus 6

Vihjeitä harjoituksiin 4

Vihjeitä harjoituksiin 5

Ylimääräisten tehtävien ratkaisut

Vihjeitä harjoituksiin 6

Ylimääräisiä tehtäviä

Korjaus: Tehtävä 1 muutettu vastaamaan malliratkaisua!

Description

Matemaattisten tieteiden kandiohjelma vastaa opintojaksosta

Ei vaatimuksia

Propositiologiikan peruskäsitteet ja niiden käytön

Toisen vuoden syksy

Syyslukukausi

Kurssilla käydään läpi propositiologiikan perusteet

Netistä löytyvät luentomuistiinpanot riittävät

Laskuharjoitusten tekemisen tärkeyttä korostetaan

Koe ja aktiivisuus laskuharjoituksissa

Luennot ja laskuharjoitukset. Suoritetaan kokeella ja laskuharjoituksista saa lisäpisteitä.