Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
12.8.2019 at 09:00 - 18.10.2019 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Thu 12.9.2019
10:15 - 12:00
Thu 19.9.2019
10:15 - 12:00
Thu 26.9.2019
10:15 - 12:00
Thu 3.10.2019
10:15 - 12:00
Thu 10.10.2019
10:15 - 12:00
Thu 17.10.2019
10:15 - 12:00

Other teaching

10.09. - 15.10.2019 Tue 12.00-14.00
Teaching language: Finnish
13.09. - 18.10.2019 Fri 12.00-14.00
Teaching language: Finnish
11.09. - 16.10.2019 Wed 12.15-14.00
Teaching language: Finnish
09.09. - 14.10.2019 Mon 14.15-16.00
Teaching language: Finnish
12.09. - 17.10.2019 Thu 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
11.09. - 16.10.2019 Wed 14.15-16.00
Teaching language: Finnish
11.09. - 16.10.2019 Wed 10.15-12.00
Teaching language: Finnish
10.09. - 24.09.2019 Tue 12.15-14.00
04.10. - 18.10.2019 Fri 10.15-12.00
Teaching language: Finnish

Description

Matemaattisten tieteiden kandiohjelma vastaa opintojaksosta

Ei vaatimuksia

Propositiologiikan peruskäsitteet ja niiden käytön

Toisen vuoden syksy

Syyslukukausi

Kurssilla käydään läpi propositiologiikan perusteet

Netistä löytyvät luentomuistiinpanot riittävät

Laskuharjoitusten tekemisen tärkeyttä korostetaan

Koe ja aktiivisuus laskuharjoituksissa

Luennot ja laskuharjoitukset. Suoritetaan kokeella ja laskuharjoituksista saa lisäpisteitä.