Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
2.10.2019 at 09:00 - 20.10.2019 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Mon 28.10.2019
16:15 - 17:45
Thu 31.10.2019
12:15 - 13:45
Tue 5.11.2019
10:15 - 11:45
Fri 22.11.2019
08:15 - 09:45
Tue 26.11.2019
12:15 - 13:45

Other teaching

05.12.2019 Thu 10.15-11.45
11.12.2019 Wed 10.15-11.45
13.01.2020 Mon 12.15-13.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
20.01.2020 Mon 12.15-13.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
29.01.2020 Wed 10.15-11.45
05.02.2020 Wed 08.15-09.45
13.02.2020 Thu 14.15-15.45
17.02.2020 Mon 10.15-11.45
Heidi Sairanen
Teaching language: Finnish
02.12.2019 Mon 10.15-11.45
09.12.2019 Mon 10.15-11.45
14.01.2020 Tue 12.15-13.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
20.01.2020 Mon 10.15-11.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
28.01.2020 Tue 10.15-11.45
04.02.2020 Tue 08.15-09.45
12.02.2020 Wed 12.15-13.45
18.02.2020 Tue 14.15-15.45
Heidi Sairanen
Teaching language: Finnish
03.12.2019 Tue 10.15-11.45
10.12.2019 Tue 10.15-11.45
15.01.2020 Wed 12.15-13.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
20.01.2020 Mon 14.15-15.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
27.01.2020 Mon 10.15-11.45
04.02.2020 Tue 12.15-13.45
12.02.2020 Wed 10.15-11.45
19.02.2020 Wed 12.15-13.45
Anita Virtanen
Teaching language: Finnish
05.12.2019 Thu 12.15-13.45
10.12.2019 Tue 12.15-13.45
14.01.2020 Tue 12.15-13.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
21.01.2020 Tue 08.15-09.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
29.01.2020 Wed 10.15-11.45
03.02.2020 Mon 10.15-11.45
11.02.2020 Tue 12.15-13.45
18.02.2020 Tue 12.15-13.45
Anita Virtanen
Teaching language: Finnish
04.12.2019 Wed 14.15-15.45
09.12.2019 Mon 10.15-11.45
14.01.2020 Tue 08.15-09.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
20.01.2020 Mon 10.15-11.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
28.01.2020 Tue 10.15-11.45
04.02.2020 Tue 14.15-15.45
10.02.2020 Mon 10.15-11.45
19.02.2020 Wed 10.15-11.45
Anita Virtanen
Teaching language: Finnish
02.12.2019 Mon 10.15-11.45
11.12.2019 Wed 10.15-11.45
13.01.2020 Mon 12.15-13.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
21.01.2020 Tue 10.15-11.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
27.01.2020 Mon 12.15-13.45
03.02.2020 Mon 12.15-13.45
10.02.2020 Mon 12.15-13.45
17.02.2020 Mon 12.15-13.45
Anita Virtanen
Teaching language: Finnish
03.12.2019 Tue 08.15-09.45
09.12.2019 Mon 10.15-11.45
14.01.2020 Tue 12.15-13.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
20.01.2020 Mon 10.15-11.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
27.01.2020 Mon 10.15-11.45
04.02.2020 Tue 10.15-11.45
10.02.2020 Mon 12.15-13.45
24.02.2020 Mon 12.15-13.45
Satu Valkonen
Teaching language: Finnish
05.12.2019 Thu 10.15-11.45
09.12.2019 Mon 12.15-13.45
14.01.2020 Tue 14.15-15.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
20.01.2020 Mon 12.15-13.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
27.01.2020 Mon 12.15-13.45
04.02.2020 Tue 12.15-13.45
10.02.2020 Mon 10.15-11.45
24.02.2020 Mon 10.15-11.45
Satu Valkonen
Teaching language: Finnish
05.12.2019 Thu 10.15-11.45
10.12.2019 Tue 08.15-09.45
13.01.2020 Mon 08.15-09.45
16.01.2020 Thu 08.15-11.45
17.01.2020 Fri 08.15-11.45
20.01.2020 Mon 12.15-13.45
22.01.2020 Wed 08.15-15.45
27.01.2020 Mon 12.15-13.45
03.02.2020 Mon 08.15-09.45
10.02.2020 Mon 08.15-09.45
17.02.2020 Mon 08.15-09.45
Annukka Pursi
Teaching language: Finnish
02.03.2020 Mon 12.00-14.00
Lasse Lipponen, Anita Virtanen
Teaching language: Finnish

Material

Description

Opintojakson toteutus eriytyy eri opintosuunnissa ja aineenopettajakoulutusten pedagogisissa opinnoissa seuraavasti:

Aineenopettajakoulutukset

Erityispedagogiikan opintosuunta

Kotitalousopettajan ja käsityönopettajan opintosuunnat: eriytyvässä osuudessa paneudutaan opintojakson sisältöjen tarkasteluun kotitalouden ja käsityön opetuksen ja oppimisen näkökulmista.

Varhaiskasvatuksen opettajan opintosuunta

Luokanopettajan opintosuunta, kasvatustiede: eriytyvässä osuudessa paneudutaan opintojakson sisältöjen tarkastelun luokanopettajan työn näkökulmasta.

Luokanopettajan opintosuunta, kasvatuspsykologia

Studieinriktningen för allmän- och vuxenpedagogik

Studieinriktningen för barnträdgårdslärare

Studieinriktningen för klasslärare

Universitetslektor Birgit Schaffar-Kronqvist (svenskpråkig undervisning)