Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Mon 13.1.2020
10:15 - 11:45
Mon 20.1.2020
10:15 - 11:45
Mon 27.1.2020
10:15 - 11:45
Mon 3.2.2020
10:15 - 11:45
Mon 10.2.2020
10:15 - 11:45
Mon 17.2.2020
10:15 - 11:45

Other teaching

17.01.2020 Fri 14.15-15.45
23.01.2020 Thu 08.15-11.45
31.01.2020 Fri 12.15-15.45
04.02.2020 Tue 14.15-17.45
13.02.2020 Thu 14.15-15.45
Miia Haveri
Teaching language: Finnish
17.01.2020 Fri 12.15-13.45
24.01.2020 Fri 12.15-15.45
30.01.2020 Thu 08.15-11.45
06.02.2020 Thu 14.15-17.45
11.02.2020 Tue 14.15-15.45
Miia Haveri
Teaching language: Finnish
22.01.2020 Wed 10.00-11.30
29.01.2020 Wed 08.15-11.30
05.02.2020 Wed 10.00-11.30
19.02. - 26.02.2020 Wed 08.15-11.30
Sirpa Kokko
Teaching language: Finnish
22.01.2020 Wed 12.30-14.00
29.01.2020 Wed 12.30-15.45
05.02.2020 Wed 12.30-14.00
19.02. - 26.02.2020 Wed 12.30-15.45
Sirpa Kokko
Teaching language: Finnish

Description

Opintojakso on pakollinen opiskelijoille, jotka suorittavat opettajan pedagogiset opinnot 60 op, lukuun ottamatta luokanopettajan opintosuunnan kasvatuspsykologian suuntautumisvaihtoehtoa.

Opetuksen suunnittelu, toteutus ja arviointi I -opintojakso.

Opintojakso eriytyy opintosuunnittain, ks. alla.

Opintopolkujen mukaisesti.

Ks. yllä olevat opintosuuntakohtaiset kuvaukset.

Ks. yllä olevat opintosuuntakohtaiset kuvaukset.

Ks. yllä olevat opintosuuntakohtaiset kuvaukset.

Ks. yllä olevat opintosuuntakohtaiset kuvaukset.

Studieinriktningen för klasslärare: Birgit Schaffar-Kronqvist

Studieinriktningen för lärare inom småbarnspedagogik: Ann-Christin Furu