Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
11.2.2020 at 09:00 - 2.3.2020 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Tue 10.3.2020
08:30 - 10:00
Wed 11.3.2020
16:15 - 17:45
Tue 17.3.2020
08:30 - 10:00
Wed 18.3.2020
16:15 - 17:45
Tue 24.3.2020
08:30 - 10:00
Wed 25.3.2020
16:15 - 17:45
Tue 31.3.2020
08:30 - 10:00
Wed 1.4.2020
16:15 - 17:45
Tue 7.4.2020
08:30 - 10:00
Wed 8.4.2020
16:15 - 17:45
Tue 21.4.2020
08:30 - 10:00
Wed 22.4.2020
16:15 - 17:45
Tue 28.4.2020
08:30 - 10:00
Wed 29.4.2020
16:15 - 17:45

Description

Opintojaksosta vastaa Kääntämisen ja tulkkauksen maisteriohjelma. Jakso on vaihtoehtoinen opintojakso maisteriohjelman syventävissä opinnoissa (A. Käännös- ja tulkkausviestintä - Käännös- ja tulkkausasiantuntijuuden syventäminen - Muu erikoistuminen).

Opintojakson suoritettuaan opiskelijan osaaminen käännösalalla on syventynyt, ja hän osaa kehittää itsenäisesti omaa asiantuntijuuttaan.

Opintojakson toteutus on suhteellisen vapaa; sovitaan vastuuopettajan kanssa. Projektin aikana tehtävän työn tulee tukea joko suoraan tai välillisesti käännösasiantuntijuuden kehittymistä.

Arvosteluasteikko 0 - 5.

Ei opetusta, itsenäinen työ.

Kieliparikohtainen vastuuhenkilö.