Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
1.4.2019 at 15:00 - 25.4.2019 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Tue 29.10.2019
16:15 - 19:45
Tue 5.11.2019
16:15 - 19:45
Tue 12.11.2019
16:15 - 19:45
Tue 19.11.2019
16:15 - 19:45
Tue 26.11.2019
16:15 - 19:45
Tue 14.1.2020
16:15 - 19:45
Tue 21.1.2020
16:15 - 19:45
Tue 28.1.2020
16:15 - 19:45
Tue 4.2.2020
16:15 - 19:45
Tue 11.2.2020
16:15 - 19:45
Tue 25.2.2020
16:15 - 19:45

Description

Seminaarin jälkeen opiskelija on perehtynyt tutkimusalaansa ja tutkimusaiheeseensa sekä laatinut opinnäytteen. Hän osaa kerätä ja järjestää tutkimusaihettaan koskevaa kirjallisuutta sekä hallitsee sitä koskevan lähdekritiikin. Hän osaa käydä tieteellistä keskustelua. Hän kykenee analysoimaan tutkimusalansa tekstiä ja asettamaan sille kysymyksiä. Hän kykenee esittämään analyysin tulokset selkeästi ja johdonmukaisesti sekä argumentoimaan tieteellisesti hyväksyttävällä tavalla.