Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
1.4.2020 at 15:00 - 23.4.2020 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Tue 27.10.2020
10:00 - 12:00
Tue 3.11.2020
10:00 - 12:00
Tue 10.11.2020
10:00 - 12:00
Tue 17.11.2020
10:00 - 12:00
Tue 24.11.2020
10:00 - 12:00
Tue 1.12.2020
10:00 - 12:00
Tue 8.12.2020
10:00 - 12:00
Tue 26.1.2021
10:00 - 12:00
Tue 2.2.2021
10:00 - 12:00
Tue 9.2.2021
10:00 - 12:00
Tue 16.2.2021
10:00 - 12:00
Tue 23.2.2021
10:00 - 12:00
Tue 2.3.2021
10:00 - 12:00
Tue 16.3.2021
10:00 - 12:00
Tue 23.3.2021
10:00 - 12:00
Tue 30.3.2021
10:00 - 12:00
Tue 6.4.2021
10:00 - 12:00
Tue 13.4.2021
10:00 - 12:00
Tue 20.4.2021
10:00 - 12:00
Tue 27.4.2021
10:00 - 12:00
Tue 4.5.2021
10:00 - 12:00

Description

Seminaarissa opetellaan tieteellistä kirjoittamista ja tehdään tutkielma.

Seminaari sijoittuu lukuvuodelle 2020-21, mutta siihen saattaa liittyä ennakkotyöskentelyä jo keväällä 2020.

Tutustu lukuvuoden 2020-21 seminaareihin: https://blogs.helsinki.fi/tu-maisteri

Esitelmät, opponoinnit, metodiharjoitukset. Graduseminaarin yleisaiheena on luterilainen teologiaa ja moderni ekumeeninen teologia. Siinä voi jatkaa 2019-20 proseminaarin aihepiireistä tai tulla mukaan uutena. Myös muita aiheita voi esittää tai valita sopimuksen mukaan.

esitelmät, muut harjoitukset

Oppimateriaalit ja kirjallisuus esitetään ykkösperiodilla metodiopetuksen yhteydessä.