Kaisa_2012_3_photo by Veikko Somerpuro

Enrol
1.4.2020 at 15:00 - 23.4.2020 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Thu 29.10.2020
10:00 - 14:00
Thu 12.11.2020
10:00 - 14:00
Thu 26.11.2020
10:00 - 14:00
Thu 10.12.2020
10:00 - 14:00
Thu 21.1.2021
10:00 - 14:00
Thu 4.2.2021
10:00 - 14:00
Thu 18.2.2021
10:00 - 14:00
Thu 4.3.2021
10:00 - 14:00
Thu 18.3.2021
10:00 - 14:00
Thu 1.4.2021
10:00 - 14:00
Thu 15.4.2021
10:00 - 14:00
Thu 29.4.2021
10:00 - 14:00

Description

Itsenäisen tieteellisen työn eli maisterintutkielman laatiminen.

Seminaari sijoittuu lukuvuodelle 2020-21, mutta siihen saattaa liittyä ennakkotyöskentelyä jo keväällä 2020.

Tutustu lukuvuoden 2020-21 seminaareihin: https://blogs.helsinki.fi/tu-maisteri

Seminaariesitelmät sekä suulliset/kirjalliset opponoinnit

Ilmoitetaan metodiopetuksen yhteydessä.