Enrol
12.12.2018 at 12:00 - 7.1.2019 at 23:59

Timetable

Here is the course’s teaching schedule. Check the description for possible other schedules.

DateTimeLocation
Mon 14.1.2019
08:15 - 09:45
Thu 17.1.2019
10:15 - 11:45
Mon 21.1.2019
08:15 - 09:45
Thu 24.1.2019
10:15 - 11:45
Mon 28.1.2019
08:15 - 09:45
Thu 31.1.2019
10:15 - 11:45
Mon 4.2.2019
08:15 - 09:45
Thu 7.2.2019
10:15 - 11:45
Mon 11.2.2019
08:15 - 09:45
Thu 14.2.2019
10:15 - 11:45
Mon 18.2.2019
08:15 - 09:45
Thu 21.2.2019
10:15 - 11:45

Description

Opiskelija tuntee ekumeenisen teologian ajankohtaista keskustelua ja osaa arvioida kriittisesti eri näkemysten lähtökohtia.

Tutustuminen ekumeenisen ja yleisen systemaattisen teologian ajankohtaista keskustelua koskevaan kirjallisuuteen.

Kontaktiopetus ja kirjalliset tehtävät tukevat kirjallisuuteen tutustumista.

arvosanat 0-5. Arviointi perustuu opiskelijan osoittamaan kykyyn arvioida kriittisesti eri näkemysten lähtökohtia.